Liposukcja ultradźwiękowa – pytania i odpowiedzi!

Na jakie partie ciała można stosować liposukcję ultradźwiękową?

Liposukcję ultradźwiękową stosuje się w miejscach, w których w nadmiernej ilości nagromadziła się tkanka tłuszczowa, zatem są to zazwyczaj biodra, pośladki, uda, brzuch.

Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny zabieg, który odbywa się poprzez zastosowanie ultradźwięków, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych.

Jakie efekty uzyskuje się dzięki liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa stosowana jest przede wszystkim w celu zniwelowania tkanek tłuszczowych, a także wykorzystywana jest do walki z cellulitem (zarówno tym zaawansowanym, jak i początkowym).

Czy liposukcja ultradźwiękowa boli?

Liposukcja ultradźwiękowa przynieść może efekt taki, jak zabieg chirurgiczny, jednak przy tym jest bardzo łagodna, bezpieczna i jak już zostało wspomniane- nieinwazyjna. Wiąże się także z mniejszym ryzykiem powikłań i co najważniejsze, jest nieodczuwalna dla pacjentki.

Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa od zwykłej liposukcji?
Tradycyjna liposukcja związana była z koniecznością wykonania licznych nacięć, tym samym zwiększały się szanse na powikłania po zabiegu. Na szczęście zabieg ten został udoskonalony i w ten sposób powstała liposukcja ultradźwiękowa. Zastosowano nowoczesną metodę odsysania tłuszczu, przy pomocy ultradźwięków, dzięki czemu nie jest konieczne naruszenie integralności skóry. Spodziewać się jednak można nielicznych siniaków w miejscach wykonywania zabiegu.
Na czym dokładnie polega  liposukcja ultradźwiękowa?
Zabieg liposukcji z zastosowaniem ultradźwięków polega na wykorzystaniu specjalnej kaniuli, która wytwarza ultradźwiękową energię. Energia ta oddziałuje na ściany komórek tłuszczowych i sprawia, że przeistaczają się one z formy stałej w ciekłą. Liposukcja stosowana jest w partiach ciała, które zabierają duże ilości tkanki łącznej, czyli w górnej części pleców i na pośladkach. Liposukcja przenika przez struktury bogate w tkankę łączną i nie powoduje wielkiej utraty krwi w trakcie zabiegu. Jedyne ryzyko wiąże się z oparzeniem skóry, ale tylko w przypadkach gdy zabieg jest wykonany w sposób niewłaściwy.
Na czym polega masaż pobudzający krążenie krwi?
Za sprawą liposukcji ultradźwiękowej wykonuje się delikatny masaż w głębi tkanek. Masaż ten pobudza krążenie krwi oraz przepływ limfy, a także lokalną przemianę materii.
Jakie zalety płyną w liposukcji ultradźwiękowej?
Przede wszystkim za sprawą tego zabiegu usprawniona zostaje wymiana komórkowa, organizm jest dzięki temu w stanie lepiej przyswoić związki organiczne oraz szybciej pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.
Ultradźwięki działają również kojąco, łagodząco, znieczulająco i odprężająco na mięśnie.
Znalezione obrazy dla zapytania liposukcja

Podstawy liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa zyskuje na popularności w Polsce. Jednak w czym tkwi jej sukces? Dlaczego Polacy tak bardzo doceniają ten zabieg? I przede wszystkim jak on się odbywa?

Już śpieszę z wytłumaczeniem-  skupmy się na razie na działaniu liposukcji ultradźwiękowej. Do zabiegu tego stosuje się ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które mają za zadanie rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W urządzeniach do liposukcji wyróżniamy dwie głowice- pierwsza z nich wykorzystuje promieniowanie IR- czyli popularną swego czasu podczerwień. Podczerwień ma znaczącą rolę ponieważ ogrzewa partie ciała, które poddane będą zabiegowi- przyczynia się to do upłynnienia tkanki tłuszczowej i zwiększa wnikanie fali ultradźwiękowej w głąb skóry. Innymi słowy- zwiększa się spalanie kalorii, cellulit zostaje zlikwidowany zaś skóra zyskuje na wyglądzie. Druga głowica związana jest stricte z tkanką tłuszczową, głowica ta generuje energię, zaś ta rozbija komórki tłuszczowe, a uwolnione tłuszcze są transportowane przez układ krwionośny i limfatyczny do wątroby, stając się tym samym produktem przemiany materii.

Zabieg jest o tyle atrakcyjny, że nie wymaga interwencji chirurgicznej, a efekty są porównywane z operacją plastyczną. Zatem wynik jest prosty- przy pomocy nieinwazyjnej metody otrzymujemy bardzo inwazyjny i pożądany efekt.

Terapia ultradźwiękowa to przede wszystkim masaż w głębi tkanek, który ma na celu pobudzenie krążenia i przepływu krwi oraz limfy, usprawnienie wymiany komórkowej, co korzystnie wpływa na przyswajanie związków odżywczych przy pozbywaniu się związków szkodliwych.

Ultradźwięki, a raczej termiczny efekt silnie z nimi związany działa znieczulająco i odpręża mięśnie, zatem nie jest rekomendowany wyłącznie dla osób otyłych, ale także dla osób aktywnych i wysportowanych. Zabieg ten poprawia sprężystość tkanek zewnętrznych skóry, wpływając dobrze na stan tkanki łącznej na w okolicach ud, pośladów i brzucha. Liposukcja jest także nieoceniona w walce z cellulitem, która to walka jak wiadomo często bywa nierówna.

Nie to jest jednak w całym zabiegu najważniejsze…

Najważniejszy jest przede wszystkim uśmiech kobiety, która może pokochać swoje ciało na nowo, tak na dobrą sprawę bez większego nakładu siły i finansów.

Znalezione obrazy dla zapytania liposukcja ultradźwiękowa

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa

Urządzenie do liposukcji kawitacyjnej SK-05B
Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej SK-02

liposukcja ultradźwiękowa
liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to urządzenie wykorzystujące fale ultradźwiękową o częstotliwości 40kHz. Aparat ma za zadanie wywołanie efektu kawitacji w komórkach tłuszczowych, w efekcie rozerwanie ich błon. Efektem jest uwolnienie zalegającego tłuszczu. Tłuszcz zostaje przetransportowany przez układ limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie zostaje strawiony. Liposukcja ultradźwiękowa to bezbolesne modelowanie sylwetki, zabieg jest przyjemny dla klientki.

Liposukcja ultradźwiękowa to rewolucja w dziedzinie wyszczuplania. Zaletą zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest fakt, że możemy ją nakierować na dowolny obszar ciała klienta Mogą to być ramiona, uda, pośladki czy brzuch. Odchudzanie może być kierowane w stronę wybranych partii ciała, opornych na odchudzanie metodami standardowymi. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku trudnych obszarów, np. ud, ”bryczesów”, brzucha. Liposukcja ultradźwiękowa odbywa się w sposób bezpieczny, precyzyjny, praktycznie bezbolesny. W porównaniu do liposukcji tradycyjnej dużo szybciej następuje regeneracja. Zabieg ten polecany dla kobiet mające złogi tłuszczu. Należy przeprowadzić wywiad z klientką oraz oględziny, aby ocenić kiedy można wykonać dany zabieg. Liposukcja zazwyczaj obejmuje podczas jednego zabiegu tylko jedną partię ciała. Dzieje się tak ze względu na pracę wątroby. Nie jest ona w stanie zmetabolizować zbyt dużej ilości komórek tłuszczowych. Proces jest dosyć długotrwały, dając spektakularne efekty. Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków kieruje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Precyzja zabiegu pozwala na to, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów i naczyń krwionośnych.
Główne przeciwwskazania do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej są: ciąża i karmienie piersią, zmiany na skórze ( rany, blizny), słaba krzepliwość krwi, nadciśnienie tętnicze, choroby endokrynologiczne.

urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej –

Najlepsze efekty widać po 3-6 miesiącach. To bardzo indywidualne kwestie. Dobrą zachętą do wykonania zabiegu powinna być informacja, iż raz usunięty tłuszcz, więcej nie powróci.
Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi, lecz jako uzupełnienie treningów. Seria zabiegów to 5-15 zabiegów, średnio 1 raz w tygodniu. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej można stosować z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, takimi jak: elektrostymulacja, masaż podciśnieniowy, masaż wibracyjny, koc sauna IR.

Liposukcja ultradzwiekowa

Liposukcja ultradzwiekowa

Najnowocześniejsza forma usunięcia tkanki tłuszczowej przy użyciu ultradzwiękowej technologii liposukcji.

· Usuwa tkankę tłuszczową
· Szybka i bezbolesna
· Nie powoduje nawrotu gromadzenia tkanki tłuszczowej (brak efektu jo-jo)
· Odmładza i regeneruje tkanki miękkie
· Dotlenia i odżywia skórę
· Modeluje partie ciała przy zastosowaniu równoczesnej diety- chudniemy równomiernie

https://www.youtube.com/watch?v=uYmCFy4-l-Y

https://www.youtube.com/watch?v=BO4DyHH7Uq4
Używając głębokiej ultradźwiękowej technologii wyrzeźbimy twoją figurę poprzez usunięcie tłuszczu z najbardziej newralgicznych miejsc: brzuch, boczki, ręce, uda, pośladki.

Podczas zabiegu fale ultradźwiękowe powodują pęknięcie komórki tłuszczowej, następnie zachodzi proces roztapiania tłuszczu –przekształcenie go w emulsję i wydalenia go z organizmu. Po rozbiciu tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie – szybszy metabolizm. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy.
liposukcja ultradzwiekowa londyn dietetyk w londynie
W zależności od ilości tkanki tłuszczowej efekty widoczne są już po pierwszym razie, natomiast na pełny efekt zabiegu trzeba czekać około miesiąca. Po tym czasie wszystkie zniszczone ultradźwiękiem komórki tłuszczowe zostaną wyeliminowane z organizmu. Zalecana ilość zabiegów : od 1 do 6, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

Rezultaty tradycyjnej -inwazyjnej liposukcji (chirurgicznej) oraz efekty osiągniete po serii zabiegów bezinwazyjnej (ultradźwiękowej) liposukcji, są praktycznie bardzo podobne, jednakże metoda ultradźwiękowa nie wymaga cięcia, znieczulenia, brak jakiego kolwiek bólu i ryzyka dla zdrowia. Przy pomocy płaskich ultradzwięków –działających tylko na skórę, możemy również zmniejszyć tzw. zwis skórny powstały po odchudzaniu oraz zmniejszyć cellulitis.

Liposukcji ultradźwiękowej nie stosuje się do znacznego zmniejszenia masy ciała pacjenta, jest to metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulit oraz pomagająca korygować kształty ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi. Jest to metoda wspomagająca dietę i pozwalająca na utratę tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, dzięki czemu o wiele łatwiej jest wymodelować sylwetkę zgodną z naszymi oczekiwaniami.
liposukcja ultradzwiekowa londyn dietetyk w londynie

Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest najczęściej: ciąża i karmienie piersią, choroby przewlekłe narządów wewnętrznych, zmiany ropne i krwawiące na skórze: wysypki, rany, blizny. Obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych, metalicznych i implantów, epilepesja, stwardnienie rozsiane,menstruacja, rozrusznik, zastawka serca, Pacjent musi być też pełnoletni.