Liposukcja ultradźwiękowa – pytania i odpowiedzi!

Na jakie partie ciała można stosować liposukcję ultradźwiękową?

Liposukcję ultradźwiękową stosuje się w miejscach, w których w nadmiernej ilości nagromadziła się tkanka tłuszczowa, zatem są to zazwyczaj biodra, pośladki, uda, brzuch.

Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny zabieg, który odbywa się poprzez zastosowanie ultradźwięków, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych.

Jakie efekty uzyskuje się dzięki liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa stosowana jest przede wszystkim w celu zniwelowania tkanek tłuszczowych, a także wykorzystywana jest do walki z cellulitem (zarówno tym zaawansowanym, jak i początkowym).

Czy liposukcja ultradźwiękowa boli?

Liposukcja ultradźwiękowa przynieść może efekt taki, jak zabieg chirurgiczny, jednak przy tym jest bardzo łagodna, bezpieczna i jak już zostało wspomniane- nieinwazyjna. Wiąże się także z mniejszym ryzykiem powikłań i co najważniejsze, jest nieodczuwalna dla pacjentki.

Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa od zwykłej liposukcji?
Tradycyjna liposukcja związana była z koniecznością wykonania licznych nacięć, tym samym zwiększały się szanse na powikłania po zabiegu. Na szczęście zabieg ten został udoskonalony i w ten sposób powstała liposukcja ultradźwiękowa. Zastosowano nowoczesną metodę odsysania tłuszczu, przy pomocy ultradźwięków, dzięki czemu nie jest konieczne naruszenie integralności skóry. Spodziewać się jednak można nielicznych siniaków w miejscach wykonywania zabiegu.
Na czym dokładnie polega  liposukcja ultradźwiękowa?
Zabieg liposukcji z zastosowaniem ultradźwięków polega na wykorzystaniu specjalnej kaniuli, która wytwarza ultradźwiękową energię. Energia ta oddziałuje na ściany komórek tłuszczowych i sprawia, że przeistaczają się one z formy stałej w ciekłą. Liposukcja stosowana jest w partiach ciała, które zabierają duże ilości tkanki łącznej, czyli w górnej części pleców i na pośladkach. Liposukcja przenika przez struktury bogate w tkankę łączną i nie powoduje wielkiej utraty krwi w trakcie zabiegu. Jedyne ryzyko wiąże się z oparzeniem skóry, ale tylko w przypadkach gdy zabieg jest wykonany w sposób niewłaściwy.
Na czym polega masaż pobudzający krążenie krwi?
Za sprawą liposukcji ultradźwiękowej wykonuje się delikatny masaż w głębi tkanek. Masaż ten pobudza krążenie krwi oraz przepływ limfy, a także lokalną przemianę materii.
Jakie zalety płyną w liposukcji ultradźwiękowej?
Przede wszystkim za sprawą tego zabiegu usprawniona zostaje wymiana komórkowa, organizm jest dzięki temu w stanie lepiej przyswoić związki organiczne oraz szybciej pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.
Ultradźwięki działają również kojąco, łagodząco, znieczulająco i odprężająco na mięśnie.
Znalezione obrazy dla zapytania liposukcja

Podstawy liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa zyskuje na popularności w Polsce. Jednak w czym tkwi jej sukces? Dlaczego Polacy tak bardzo doceniają ten zabieg? I przede wszystkim jak on się odbywa?

Już śpieszę z wytłumaczeniem-  skupmy się na razie na działaniu liposukcji ultradźwiękowej. Do zabiegu tego stosuje się ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które mają za zadanie rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W urządzeniach do liposukcji wyróżniamy dwie głowice- pierwsza z nich wykorzystuje promieniowanie IR- czyli popularną swego czasu podczerwień. Podczerwień ma znaczącą rolę ponieważ ogrzewa partie ciała, które poddane będą zabiegowi- przyczynia się to do upłynnienia tkanki tłuszczowej i zwiększa wnikanie fali ultradźwiękowej w głąb skóry. Innymi słowy- zwiększa się spalanie kalorii, cellulit zostaje zlikwidowany zaś skóra zyskuje na wyglądzie. Druga głowica związana jest stricte z tkanką tłuszczową, głowica ta generuje energię, zaś ta rozbija komórki tłuszczowe, a uwolnione tłuszcze są transportowane przez układ krwionośny i limfatyczny do wątroby, stając się tym samym produktem przemiany materii.

Zabieg jest o tyle atrakcyjny, że nie wymaga interwencji chirurgicznej, a efekty są porównywane z operacją plastyczną. Zatem wynik jest prosty- przy pomocy nieinwazyjnej metody otrzymujemy bardzo inwazyjny i pożądany efekt.

Terapia ultradźwiękowa to przede wszystkim masaż w głębi tkanek, który ma na celu pobudzenie krążenia i przepływu krwi oraz limfy, usprawnienie wymiany komórkowej, co korzystnie wpływa na przyswajanie związków odżywczych przy pozbywaniu się związków szkodliwych.

Ultradźwięki, a raczej termiczny efekt silnie z nimi związany działa znieczulająco i odpręża mięśnie, zatem nie jest rekomendowany wyłącznie dla osób otyłych, ale także dla osób aktywnych i wysportowanych. Zabieg ten poprawia sprężystość tkanek zewnętrznych skóry, wpływając dobrze na stan tkanki łącznej na w okolicach ud, pośladów i brzucha. Liposukcja jest także nieoceniona w walce z cellulitem, która to walka jak wiadomo często bywa nierówna.

Nie to jest jednak w całym zabiegu najważniejsze…

Najważniejszy jest przede wszystkim uśmiech kobiety, która może pokochać swoje ciało na nowo, tak na dobrą sprawę bez większego nakładu siły i finansów.

Znalezione obrazy dla zapytania liposukcja ultradźwiękowa