Podstawy liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa zyskuje na popularności w Polsce. Jednak w czym tkwi jej sukces? Dlaczego Polacy tak bardzo doceniają ten zabieg? I przede wszystkim jak on się odbywa?

Już śpieszę z wytłumaczeniem-  skupmy się na razie na działaniu liposukcji ultradźwiękowej. Do zabiegu tego stosuje się ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które mają za zadanie rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W urządzeniach do liposukcji wyróżniamy dwie głowice- pierwsza z nich wykorzystuje promieniowanie IR- czyli popularną swego czasu podczerwień. Podczerwień ma znaczącą rolę ponieważ ogrzewa partie ciała, które poddane będą zabiegowi- przyczynia się to do upłynnienia tkanki tłuszczowej i zwiększa wnikanie fali ultradźwiękowej w głąb skóry. Innymi słowy- zwiększa się spalanie kalorii, cellulit zostaje zlikwidowany zaś skóra zyskuje na wyglądzie. Druga głowica związana jest stricte z tkanką tłuszczową, głowica ta generuje energię, zaś ta rozbija komórki tłuszczowe, a uwolnione tłuszcze są transportowane przez układ krwionośny i limfatyczny do wątroby, stając się tym samym produktem przemiany materii.

Zabieg jest o tyle atrakcyjny, że nie wymaga interwencji chirurgicznej, a efekty są porównywane z operacją plastyczną. Zatem wynik jest prosty- przy pomocy nieinwazyjnej metody otrzymujemy bardzo inwazyjny i pożądany efekt.

Terapia ultradźwiękowa to przede wszystkim masaż w głębi tkanek, który ma na celu pobudzenie krążenia i przepływu krwi oraz limfy, usprawnienie wymiany komórkowej, co korzystnie wpływa na przyswajanie związków odżywczych przy pozbywaniu się związków szkodliwych.

Ultradźwięki, a raczej termiczny efekt silnie z nimi związany działa znieczulająco i odpręża mięśnie, zatem nie jest rekomendowany wyłącznie dla osób otyłych, ale także dla osób aktywnych i wysportowanych. Zabieg ten poprawia sprężystość tkanek zewnętrznych skóry, wpływając dobrze na stan tkanki łącznej na w okolicach ud, pośladów i brzucha. Liposukcja jest także nieoceniona w walce z cellulitem, która to walka jak wiadomo często bywa nierówna.

Nie to jest jednak w całym zabiegu najważniejsze…

Najważniejszy jest przede wszystkim uśmiech kobiety, która może pokochać swoje ciało na nowo, tak na dobrą sprawę bez większego nakładu siły i finansów.

Znalezione obrazy dla zapytania liposukcja ultradźwiękowa